ROZMAWIALI O ZAPOBIEGANIU SKUTKOM ZAGROŻEŃ ŚRODOWISKOWYCH

Julian Tomicki, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie był uczestnikiem panelu dyskusyjnego podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO 2023 w Poznaniu. Wystąpił na nich na zaproszenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Targi odbywały się od siedemnastego do dziewiętnastego października. Osiemnastego października Julian Tomicki wziął udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Zapobieganie i przeciwdziałanie skutkom zagrożeń środowiskowych – główne wyzwania”. Poza prezesem straży z Krzymowa jego uczestnikami byli Sławomir Mazurek, Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Andrzej Szweda-Lewandowski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska i Marcin Sienicki, Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Ministerstwa Obrony Narodowej.

Podczas panelu omawiane były sprawy związane z zapobieganiem i przeciwdziałaniem skutkom zagrożeń środowiskowych na różnych szczeblach: począwszy od najniższego operacyjnego po działania, jakie w tej sferze występują w Wojsku Polskim oraz na szczeblu najwyższym. Uczestnicy rozmowy wskazywali też na trudności występujące podczas pracy służb. Sporą część panelu zajęły sprawy związane z regulacjami prawnymi oraz informacje o przekazywaniu przez NFOŚIGW pieniędzy na działania związane z ochroną środowiska.

Udział w panelu był dla prezesa OSP Krzymów okazją do wręczenia podziękowań Sławomirowi Mazurkowi oraz Jolancie Ratajczak, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu za uzyskaną pomoc finansową przy zakupie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego w tym roku oraz za pomoc w latach ubiegłych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content