Rozporządzenie nr 3/2024 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Koninie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Koninie informuje, że dnia 18.03.2024 r. zostało uchylone Rozporządzenie nr 1/2024 z dnia 16 lutego 2024 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu konińskiego, wyznaczające strefy objęte ograniczeniami i wprowadzające środki zwalczania w obszarze zapowietrzonym i zagrożonym. Rozporządzenie przestanie obowiązywać po ogłoszeniu w sposób zwyczajowo przyjęty rozporządzenia uchylającego.

W związku z powyższym przekazuje Rozporządzenie nr 3/2024 z dnia 18 marca 2024 r. w celu ogłoszenia. Po ogłoszeniu proszę usunąć tablice wyznaczające granice stref objętych ograniczeniami.

Powiatowy Lekarz Weterynarii jednocześnie przypomina, że nadal obowiązuje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, nakazujące między innymi: karmienie i pojenie ptaków utrzymywanych przez człowieka w zamkniętym pomieszczeniu lub osłoniętym miejscu w sposób zabezpieczający paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz ich odchodami.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content