Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni na konferencji w Łodzi

RYNEK PRACY DLA (NIE) PEŁNOSPRAWNYCH

Sześcioro podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni Stowarzyszenia „Razem Aktywni” uczestniczyło w dziesiątej konferencji pod nazwą „(Nie) pełnosprawni na rynku pracy”. Konferencja odbyła się ósmego listopada w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Organizatorami tego wydarzenia były Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Łódź Akademicka oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat po raz kolejny objęła Agata Kornhauser – Duda.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Paprotni uczestniczył w konferencji po raz siódmy z rzędu, z czego przez ostatnie trzy lata w formie online.

Podopieczni placówki mieli okazję na żywo spotkać się i porozmawiać z Pauliną Malinowską-Kowalczyk, doradcą prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a następnie w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Moniką Kuszyńską, wokalistką, Katarzyną Rogowiec, polską paraolimpijką, ekonomistką i działaczką społeczną oraz Adrianem Furmanem, prezesem grupy AF. Konferencja była doskonałą okazją do zapoznania się z problemami osób z niepełnosprawnościami, ze szczególnym uwzględnieniem ich obecności na rynku pracy. Ponadto dała możliwość wysłuchania inspirujących historii sukcesu osób, które swoją niepełnosprawność zamieniły w motywacje i siłę charakteru. Tegoroczna, jubileuszowa edycja, była nie tylko ogromną dawką wiedzy, ale też ucztą dla uszu. Stało się to dzięki występowi Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod batutą prof. Anny Domańskiej oraz kameralnemu koncertowi byłej wokalistki zespołu Varius Manx, Moniki Kuszyńskiej.

Opiekunami podopiecznych warsztatu byli Agnieszka Jędrzejaszek i Roman Klimas.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content