ŚPIĄCA KRÓLEWNA, RÓŻE I ŚNIEG

W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Głodnie ferie zimowe rozpoczęły się od zabawy choinkowej, na którą dziesiątego lutego zostali zaproszeni uczniowie, nauczyciele, rodzice i sympatycy szkoły. Była to okazja do wspólnej zabawy i integracji.

Choinka rozpoczęła się od części artystycznej, w której szkolni artyści zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Uczniowie starszych klas przygotowali inscenizację baśni o „Śpiącej królewnie”, która w tej adaptacji miała na imię Róża. Całość widowiska działa się w scenografii różanego ogrodu. 

Uczniowie młodszych klas i przedszkolaki przypomnieli, że luty to zimowy miesiąc, nawet jeśli za oknem marcowe temperatury i zaprezentowali program o zimie, w którym wierszykami, śpiewem i tańcem przywołali panią zimę, śnieżynkę i mróz. Przypomnieli przy tym, że nie wolno wchodzić na lód bez wcześniejszego sprawdzenia, czy jest wystarczająco mocny, i że nie wolno zjeżdżać na sankach z górek prowadzących na drogi. Wszystkie występy spotkały się z dużym uznaniem publiczności.

Po części artystycznej dyrektor szkoły, Agnieszka Nowak, podziękowała wszystkim, którzy wsparli organizację wydarzenia, w tym sponsorom, wśród których znalazła się firma Sherman. Następnie, wywołany przez uczniów, pojawił się mikołaj i wręczył im prezenty. To już taki mikołaj na ostatnią chwilę, gdyż dziesiąty i jedenasty lutego były ostatnimi weekendowymi dniami tegorocznego karnawału.

– Ale jednak mikołaj to dla dzieci symboliczna postać, która niesie ze sobą radość z otrzymywania prezentów i szerzenia dobra wśród innych – mówi Agnieszka Nowak.

Ostatnią częścią choinki była zabawa taneczna. Nie zabrakło też innych atrakcji, takich jak kawiarenka z ciepłymi i słodkimi smakołykami oraz loteria fantowa, z której dochód zasili organizację szkolnej wycieczki.

Szkolna choinka jest dużym przedsięwzięciem dla niedużej szkoły w Głodnie, dlatego w jej przygotowaniu brało udział wiele osób.

– Wszyscy uczniowie biorą udział w przedstawieniu, wszyscy nauczyciele angażują się w przygotowanie dekoracji, scenariusza przedstawienia, ale w tym roku najbardziej zaangażowane w przygotowanie szkolnej choinki są panie Anna Kułakowska, Edyta Laskowska, Wioleta Kałecka oraz Karolina Michalska. Również Rada Rodziców pomagała nam w tym roku. Pani przewodnicząca Małgorzata Świderska wykazała się ogromnymi zdolnościami plastycznymi i jest współautorką przepięknej dzisiejszej różanej dekoracji – mówi Agnieszka Nowak.

Zabawa choinkowa była pełna radości, uśmiechu i dobrej atmosfery oraz kolejnym niezapomnianym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content