ŚPIEWAJMY KOLĘDY, ŻEBY NASZE SERCA STAŁY SIĘ BARDZIEJ WRAŻLIWE

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie zaprosiła na wspólne kolędowanie uczniów, rodziców, nauczycieli, szkolnych pracowników obsługi oraz gości z instytucji i organizacji działających w gminie.

Patrzmy na Gwiazdę Betlejemską, żeby oczy nasze nabrały blasku, żeby nabrały światła. Przejdźmy do żłóbka Jezusa, żeby ręce nasze się ogrzały. Śpiewajmy kolędy, żeby serca nasze odtajały, żeby stały się bardziej wrażliwe na wszystko, co wokół nas – mówili uczniowie prowadzący wydarzenie, zapowiadając je.

Dwudziestego drugiego grudnia już od rana szkoła podstawowa w Brzeźnie rozbrzmiewała kolędami. W nastrój wprowadziło wszystkich trio smyczkowe, w skład którego weszli uczeń szkoły Wojciech Woźniak, skrzypce oraz z personelu placówki Klaudia Larus, altówka i Anna Grajek, wiolonczela. Zespół wykonał kilka kolęd w wersji instrumentalnej. Później na scenę wychodziły poszczególne klasy wraz z wychowawcami (od IV do VIII) i wykonywały kolędy lub pastorałki. Przed każdym występem prowadzący informowali jaka jest historia powstania utworu, który zostanie zaprezentowany. Publiczność włączała się do tych występów śpiewając i klaszcząc. Stworzyło to nie tylko świąteczną ale też pełną ciepła i radości atmosferę.

Punktem kulminacyjnym śpiewania było wspólne wykonanie kolędy „Bóg się rodzi” przez zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły.

Po tym wykonaniu w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły, dyrektor Urszula Kucharska złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

– Niezapomnianych wzruszeń w te święta, radosnej atmosfery, bycia z bliskimi, pokoju i poczucia, że mamy bardzo wielu życzliwych ludzi wokół. I niech się wszystkie marzenia spełniają, niech nadzieja na co dzień towarzyszy nam nie tylko w te święta, ale w całym, nowym 2024 roku – mówiła Urszula Kucharska.

Życzenia złożyli również wójt Danuta Mazur i prefekt parafii w Brzeźnie, ksiądz Grzegorz Barański.

Spotkanie stało się również okazją do wręczenia przez dyrekcję szkoły podziękowań dla instytucji i organizacji wspierających działanie placówki. Otrzymali je wójt Danuta Mazur i pracownicy Urzędu Gminy w Krzymowie, Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, Rada Rodziców, Klub LMKS Czarni Brzeźno, Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnie i radni gminy Krzymów.

– W imieniu wszystkich obdarowanych chcemy podziękować na ręce pani dyrektor za to, że tworzycie taki cudowny klimat, taki rodzinny i zawsze o nas pamiętacie. My możemy pewnie obiecać, że w swoich działaniach przez kolejny, następny rok będziemy wspierać tę szkołę i o niej zawsze jak najlepiej mówić, i czynić wszystko, żeby żyło wam się tutaj jak najlepiej. Bardzo gorąco dziękujemy – mówiła Danuta Mazur.

Wspólne śpiewanie kolęd jest oznaką radości, bliskości i poczucia wspólnoty. W szkole w Brzeźnie staje się tradycją.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content