Dwa wozy bojowe OSP Krzymów

STRAŻACKIE AUTO-BLIŹNIAKI

Samochody bojowe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie zyskały niemal identyczne oznakowanie.

Niedawno informowaliśmy o pozyskaniu i uroczystym przekazaniu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie. Pojazd ten fabrycznie posiada niespotykane do tej pory w naszej gminie oznakowanie w postaci naklejonych pasów i logo wytwórcy pojazdu, firmy „Bocar”.

Oznakowanie tak spodobało się strażakom, że postanowili swój średni samochód ratowniczo-gaśniczy okleić w podobny sposób. Projekt posiada jednak nieznaczne zmiany w porównaniu z pierwowzorem. Największa różnica jest widoczna na środkowych bocznych skrytkach, ponieważ na nich umieszczono nowe logo Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Przypomnijmy, że OSP Krzymów została włączona w struktury systemu już 1995 roku jako jedna z pierwszych sześciu jednostek w dzisiejszym powiecie konińskim.

Na tylnej skrytce umieszczono tak zwany korytarz życia, czyli informację, jak należy zachować się w razie wypadku, aby nie tarasować drogi pojazdom i służbom ratowniczym. Wszystkie pomiary, projekt, wykonanie i naklejenie oznakowania wykonała firma GABRO z Brzeźna.

– Jest nam bardzo miło, tym bardziej, że cała ta praca została wykonana całkowicie bezpłatnie w ramach współpracy z naszą jednostką. Wszystkim zaangażowanym w ten projekt i wykonanie bardzo dziękujemy. Szczególnie dziękujemy panu Markowi Grabowskiemu (właścicielowi GABRO – przyp. red.) – mówi Julian Tomicki, Prezes OSP w Krzymowie.

Dwa wozy bojowe OSP Krzymów
Tył średniego samochodu bojowego OSP Krzymów
Bok średniego wozu bojowego OSP Krzymów
Średni wóz bojowy OSP Krzymów w garażu

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content