STUDNIA POD SPECJALNYM NADZOREM

Od czwartego lipca teren, na którym znajduje się studnia ze źródełkiem w Brzeźnie przy ulicy Zdrojowej jest monitorowany.

Przypomnijmy: pod koniec ubiegłego roku rozpoczęły się tam prace związane z estetycznym zagospodarowaniem tego miejsca. W ich wyniku studnia nad źródełkiem została odnowiona, pojawiła się nad nią drewniana konstrukcja, a obok ławka ze stojakiem na rowery. Do zakończenia prac zostało jeszcze zagospodarowanie podłoża pod ławką.

Jednak co jednych cieszy, innych niepokoi.

– Otrzymałam zgłoszenie od jednej mieszkanki z Brzeźna, że nie jest zadowolona z zamontowania tej ławki, w związku z czym poprosiliśmy pana Marcina Michlickiego ( strażnika gminnego – przyp.red.), aby zamontował monitoring, żeby przyjrzeć się temu, czy faktycznie jest podstawa ku temu, żeby ona się martwiła. (…) Generalnie boi się, że będzie to miejsce niestety nieciekawych spotkań pod kątem alkoholowym – mówi Agata Szmańda, sołtys Brzeźna.

Miejmy nadzieję, że obawy związane z piciem alkoholu w tym miejscu, głośnym zachowaniem czy aktami wandalizmu, po założeniu monitoringu będą nieuzasadnione.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content