Przejdź do treści

SUKCESY NIEPUBLICZNYCH SZKÓŁ

Zakończył się plebiscyt „Podstawowa Szkoła Roku 2025”, organizowany przez właściciela portalu WaszaEdukacja.pl. Wysokie miejsca zajęły w nim placówki z naszej gminy.

„Podstawowa Szkoła Roku 2025”, to inicjatywa mająca na celu wyróżnienie najwybitniejszych placówek edukacyjnych w danych powiatach oraz województwach. Wybór zwycięskiej szkoły odbywał się na podstawie głosowania, w którym brali udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

W całej Polsce do plebiscytu zgłoszonych zostało trzynaście tysięcy sześćset siedemdziesiąt dziewięć szkół, a w województwie wielkopolskim tysiąc trzysta trzydzieści dwie szkoły, w tym  wszystkie, które działają w naszej gminie.

Sukcesami mogą pochwalić się Niepubliczne Szkoły Podstawowe w Borowie (1876 głosów) i Smólniku (1590 głosów), które w Wielkopolsce zajęły pierwsze i drugie miejsce, a na forum krajowym odpowiednio szóste i ósme.

Dla trzech najlepszych szkół w danym województwie przewidziana jest nagroda w postaci znaku jakości oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl.

– Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, wielki sukces, również z racji tego, że jesteśmy szkołą niepubliczną. Jesteśmy małą szkołą i to pokazuje, że liczymy się zarówno w okolicy, jak i w województwie. Mamy nadzieję, że na taki wynik wpłynęły nasze metody pracy z dziećmi, nasze podejście do dzieci, nasza współpraca z lokalną społecznością, z rodzicami. Ale też wydaje mi się, że to, że jesteśmy otwarci na dzieci z niepełnosprawnościami, że każde dziecko, które czasem ma problem, żeby wdrożyć się do szkoły, u nas znajduje swoje miejsce i fajnie się w tej szkole czuje – mówi Karolina Szmagaj-Malesza, Wicedyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie.

Jak wypadły na tle województwa pozostałe szkoły z naszej gminy? Na piątym miejscu znalazła się Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Głodnie, na siódmym szkoła podstawowa w Paprotni, na trzynastym szkoła z Brzeźna, na dwudziestym drugim z Krzymowa i na trzydziestym ze Szczepidła.

Jak piszą organizatorzy plebiscytu, ta inicjatywa nie tylko honoruje osiągnięcia placówek edukacyjnych, ale także stanowi bodziec do dalszego doskonalenia procesów nauczania, przyczyniając się do podniesienia standardów edukacyjnych w regionie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.