SZCZĘŚLIWYCH TYLKO DNI

Przedświąteczny czas w naszej gminie został zainaugurowany w artystyczny sposób. Trzeciego grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie odbył się Koncert Mikołajkowo-Świąteczny, który zgromadził wielu odbiorców.

Na scenie zaprezentowali się uczestnicy zajęć prowadzonych w GOK-u, którzy przygotowali bogaty program artystyczny. Wystąpili wokaliści, instrumentaliści klawiszowi, orkiestra dęta, chór Cantorum Gaudium i zespoły taneczne Dance Avenue i Le Brio.

Wykonawcy przygotowali zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i współczesne piosenki nawiązujące do świąt, a zespoły taneczne układy choreograficzne do świątecznych piosenek. Również scenografia autorstwa Wiolety Koszal z GOK-u nawiązywała do świąt Bożego Narodzenia.

Koncert prowadzony przez Krzysztofa Kędziorę, dyrektora domu kultury, wprowadził odbiorców w świąteczny nastrój. Dyrektor podziękował wszystkim wykonawcom oraz instruktorom za zaangażowanie i pracę nad przygotowaniem koncertu. Podkreślił, że jest to ważna inicjatywa kulturalna, która wpisała się do kalendarza wydarzeń i promuje artystyczne talenty mieszkańców gminy.

W wydarzeniu uczestniczyła wójt Danuta Mazur, która przed finałową piosenką złożyła życzenia świąteczne.

– Chcę wam życzyć, żeby nadchodzący czas był szczęśliwy. (…) Niech będą państwo szczęśliwi każdego dnia, żebyście mieli się do kogo przytulić, żebyście mieli wokół osoby, które będą was kochały, a wy, żebyście mieli kogo kochać – mówiła Danuta Mazur.

Wójt przypomniała, że Koncert Mikołajkowo-Świąteczny w Brzeźnie nie jest jedynym przedświątecznym wydarzeniem w gminie i zaprosiła na Jarmark Świąteczny do Krzymowa połączony ze strojeniem gminnej choinki (10. grudnia) i na koncert połączony z otwartym spotkaniem wigilijnym (16. grudnia, również w Krzymowie).

Koncert w Brzeźnie zakończyła piosenka finałowa zatytułowana „Szczęśliwych dni”.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content