SZLOCHY JUŻ NAGRANE

Jedenastego października zakończyły się nagrania w ramach projektu „Szloch i westchnienie. Dawne pieśni żałobne”, który jest realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach Programu rządowego „Muzyczny Ślad”, obejmującego działania mające na celu promocję i popularyzację dziedzictwa kulturowego i historycznego.

W kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie odbyły się nagrania, w których uczestniczył chór składający się z lokalnych mieszkańców pod kierunkiem instruktora Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie Tomasza Woźniaka. Nad właściwym przebiegiem spotkania czuwali realizator dźwięku Marcin Kosmowski oraz koordynator projektu, Elżbieta Sztamblewska. W kolejnych etapach są zaplanowane wydanie płyty oraz koncert, podczas którego zostaną wykonane wydane na płycie pieśni żałobne.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu rządowego „Muzyczny Ślad”, którego operatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Partnerzy projektu: Gmina Krzymów, Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie i Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie.

Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na stronie https://muzeum.com.pl/szloch-i-westchnienie-dawne-piesni-zalobne/

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content