TRADYCYJNIE W BOROWIE

Wielu wykonawców wystąpiło na 14. Festiwalu „W stronę tradycji”, który w tym roku odbył się szesnastego czerwca w naszej gminie, w gospodarstwie agroturystycznym Zagroda Borowo.

Występujących oceniała komisja artystyczna w składzie: dr Arleta Nawrocka-Wysocka – muzykolog z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Elżbieta Sztamblewska – etnograf Muzeum Okręgowego w Koninie, Krzysztof Pydyński – muzykolog, dyrektor PSM I i II st. w Koninie.

Po wysłuchaniu dziesięciu zespołów śpiewaczych, trzech kapel ludowych, dziesięciu solistów i jednego duetu, postanowiła przyznać:

W kategorii Zespołów Śpiewaczych: I nagrodę zespołowi folklorystycznemu „Nadnerzanki” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Dąbiu oraz zespołowi śpiewaczemu „Witowo” z Witowa.

II nagrodę zespołowi śpiewaczemu „Kawęczyniacy” z Kawęczyna oraz zespołowi „Osieczanki” z Osieka Wielkiego

III nagrodę zespołowi śpiewaczemu „Dobrowianki” ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrowie, zespołowi śpiewaczemu „Tradycja” z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie i zespołowi śpiewaczemu „Na swojską nutę” z Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbinku.

W kategorii Kapel Ludowych nagrody nie przyznano.

W kategorii Śpiewaków nagrody zdobyły Bożena Żurawik z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Dąbiu i Krystyna Cicha z Witowa.

W kategorii Gawędziarzy nagroda trafiła do Grażyny Wieliczko z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Przykona.

W kategorii Solistów Instrumentalistów nagród i wyróżnień nie przyznano.

Ponadto komisja nagrodziła duet Marek Kaczalski i Ryszard Andrzejewski z Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbinku.

Organizatorem festiwalu było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, a partnerem tego wydarzenia Starostwo Powiatowe w Koninie.

Dodatkowego smaku z pewnością dodało tej imprezie miejsce, jakim jest Zagroda Borowo, w którym można poczuć i zobaczyć wiejską tradycję.

(Żródło CKiS Konin)

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content