TRZECIEGO MAJA SPOTKALIŚMY SIĘ W BRZEŹNIE

W tym roku minęła dwieście trzydziesta trzecia rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gminne uroczystości z tej okazji tradycyjnie już zostały zorganizowane w Brzeźnie.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się od Mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która zgromadziła mieszkańców Brzeźna oraz gości. Eucharystię uświetniła Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie oraz poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i szkół.

Po Mszy, chór Cantorum Gaudium z GOK-u oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie i Schola Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaprezentowali program artystyczny, głównie złożony z pieśni religijnych, w tym maryjnych, czasami patriotycznych, przeplatanych słowem mówionym. Ponadto uczniowie ze szkoły w Brzeźnie przedstawili taniec z biało-czerwonymi flagami, nawiązując w ten sposób do obchodzonego drugiego maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwieńczeniem obchodów było przejście uczestników w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych do groty w parku, gdzie pojawił się również samochód Stowarzyszenia Miłośników Zabytkowych Pojazdów Mechanicznych Cywilnych i Wojskowych „Zajezdnia” . Tam najpierw została odmówiona Litania Loretańska, a później przed grotą złożono wiązanki kwiatów i znicze. W imieniu władz gminy uczynili to Roman Gęziak, Zastępca Wójt Gminy Krzymów i Sylwia Kaczmarczyk, Sekretarz Gminy Krzymów, ponadto uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie i przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie.

Uroczystość zakończyło odśpiewanie pieśni „Boże coś Polskę”.

(Zdjęcia z uroczystości w zakładce Galeria)

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content