TURNIEJ DLA WSZYSTKICH LUBIĄCYCH SZACHY

Sto osiemnaście zawodniczek i zawodników rywalizowało trzeciego marca w pierwszym Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Wójt Gminy Krzymów, Danuty Mazur. Areną zmagań była sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie.

Do Brzeźna przyjechali zawodnicy nie tylko z regionu konińskiego. Byli przedstawiciele różnych zakątków Wielkopolski i kilka osób z dalszych części kraju. Dużą reprezentację miała nasza gmina, bo aż około trzydzieściorga zawodników, w tym dwadzieścioro troje z Klubu Szachowego GOK Dwie Wieże Brzeźno.

W związku z tym, że turniej miał formułę otwartą, nie było limitu wiekowego, stąd najmłodszy zawodnik miał sześć lat, a najstarszy sześćdziesiąt siedem.

Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund, tempem dziesięciu minut na zawodnika, plus każdy zawodnik miał jeszcze po pięć sekund za każde wykonane posunięcie.

Zdobywcy pięciu pierwszych miejsc w kategorii Open zdobyli nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio sześciuset, pięciuset, czterystu, trzystu i dwustu złotych. Ponadto otrzymali dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc również puchary. W pozostałych kategoriach laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

I tak, w kategorii Open pierwsze miejsce zdobył Marcin Sieciechowicz, drugie Kacper Kacprzak, trzecie Karol Kacprzak, czwarte Marcin Steczek, a piąte Jan Wojdak.

W kategorii Najlepszy zawodnik i zawodniczka w grupie wiekowej do ośmiu lat tryumfowali Maria Księżak i Filip Kantanista.

W grupie dziewięć i dziesięć lat najlepsi byli Marta Adamczak i Mikołaj Majdecki.

W grupie jedenastu i dwunastu lat zwyciężyli Izabela Ignaczak (z Klubu Szachowego GOK Dwie Wieże Brzeźno) oraz Igor Sompoliński.

W grupie od trzynastu do piętnastu lat nagrody zdobyli Jagoda Świderska i Adam Haładaj.

Kategorie rankingowe: Ranking 1000- Paweł Sałyga, ranking 1100-1250 – Tomasz Bagrowski, ranking 1400 – Maksymilian Górecki, ranking 1600 – Julia Kowalska, ranking 1800 Małgorzata Steczek i w rankingu 2000+ zwyciężył Marcin Sieciechowicz.

Przyznane zostały również nagrody rzeczowe dla najlepszej zawodniczki i zawodnika Klubu Szachowego GOK Dwie Wieże Brzeźno. To Izabela Ignaczak i Mikołaj Jaroszewski.

Turniej zorganizowały Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie i Klub Szachowy GOK Dwie Wieże Brzeźno pod patronatem wójt Danuty Mazur.