WIATR ŁAMAŁ DRZEWA I ZRYWAŁ LINIE ENERGETYCZNE

Nawałnica, która trzydziestego czerwca przetoczyła się nad Wielkopolską wschodnią nie oszczędziła naszej gminy. Strażacy odnotowali w gminie Krzymów dwadzieścia dwa zdarzenia. Były to głównie powalone przez wiatr drzewa.

Starszy kapitan Sebastian Andrzejewski, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie poinformował, że w naszej gminie wiatr przewracał drzewa na drogi, budynki mieszkalne i linie energetyczne. Takie zdarzenia miały miejsce między innymi w Adamowie, Genowefie, Drążeniu, Starych Paprockich Holendrach, Paprotni, Krzymowie, Smólniku i Kałku. Ponadto w Piersku zerwana linia energetyczna leżała na jezdni, w Paprotni woda zalała piwnicę budynku mieszkalnego oraz skrzynkę energetyczną na posesji. W Genowefie strażacy również wypompowywali wodę z zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym.

Jak widać, nawałnica dotknęła przede wszystkim środkową i wschodnią część naszej gminy. W zachodniej jej części było spokojniej.

Do zdarzeń wyjeżdżały wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej działające w naszej gminie.

(Zdjęcia: OSP Brzeźno)

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content