WKRÓTCE WYBORY

Kończy się pięcioletnia kadencja sołtysów. Wkrótce w naszej gminie zostaną zorganizowane zebrania wiejskie połączone z wyborami sołtysów i Rad Sołeckich.

Pierwsze takie zebranie odbędzie się siedemnastego stycznia w Brzeźnie. Sołtysi mają czas do piątego stycznia na podanie terminów zebrań wyborczych. Zostaną one opublikowane ósmego stycznia na stronie krzymow.pl.

Nieoficjalnie wiadomo, że kilkoro z obecnych sołtysów podjęło decyzje, że chcą rezygnować z tej funkcji. Jak będzie wyglądała powyborcza lista sołtysów, dowiemy się w ciągu miesiąca.

A jak się współpracowało wójt Danucie Mazur z sołtysami przez ostatnich pięć lat?

– Ja jestem bardzo zadowolona ze współpracy. Pojawiały się głosy, że sołtysi nieczęsto bywają na sesjach, niemniej tak, jak wypowiadałam się, te sesje są transmitowane. Właściwie większość decyzji zapada już na komisjach, tam są burzliwe rozmowy. Sesja to tylko potwierdzenie wcześniej wypracowanych opinii, decyzji. Ale sołtysi pozostawali ze mną w stałym kontakcie i dlatego ja absolutnie nie mam powodów, żeby narzekać. Ilekroć zgłosiłam się do nich z prośbą, miałam jakiś pomysł do realizacji czy jakąś prośbę, żeby sołtysi wykonali jakąś pracę dla urzędu, nigdy nie było sprzeciwu, zawsze mogliśmy merytorycznie rozmawiać i dlatego okażę im ogromną wdzięczność za pięć lat tej możliwej naszej współpracy – mówi Danuta Mazur.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content