WÓJT WRĘCZYŁA NAGRODY

Wójt Danuta Mazur wręczyła nauczycielom swoje nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Trafiły one do dwunastu nauczycielek z publicznych szkół gminy Krzymów. Była też nagroda kuratora i medale.

Specjalna uroczystość została zorganizowana trzynastego października w jednej z restauracji działających na terenie gminy. Gości witały dyrektorki szkół publicznych, ubrane w ciemne suknie z dużymi, czerwonymi kwiatami, czyli stroje, w których prezentowały się podczas tegorocznego turnieju „Energia Pokoleń” w Koninie. Urszula Kucharska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie mówiła, że przez te stroje chcą podkreślić, że gminne szkoły publiczne, ich kierownictwo, współpracują ze sobą na co dzień.

Wśród gości znaleźli się nauczyciele czynni i emerytowani oraz pracownicy obsługi szkół.

– Ogromnie dziękujemy za to zaproszenie na święto edukacji w gminie Krzymów. Obserwujemy, jak ewoluuje to z roku na rok, jak to grono wspólne nauczycieli tych, którzy już mają te zasłużone emerytury, niech będą coraz większe i tych, którzy do tych emerytur zmierzają, są razem. Każdy w swoim czasie ma swoje miejsce. To jest wielka sprawa, że możemy być razem na dobre i na złe, że możemy rozmawiać – mówiła Danuta Mazur.

Wójt złożyła życzenia wszystkim osobom związanym z oświatą.

– Chcemy życzyć po pierwsze dużo zdrowia. To nie slogan. To rzeczywistość. Po drugie uśmiechu, radości, życzliwości, wytrwałości, dobrych myśli i nadziei na lepsze jutro – mówiła Danuta Mazur.

Zwróciła też uwagę na zasługi dyrektorek szkół i ich kompetencje.

– W tym momencie na pokładach szkoły to ten ster, który nie zawodzi. Oni tak naprawdę mają ogrom pracy, wiele emocji i przejmują wszystkie emocje nauczycieli – mówiła wójt.

I Danuta Mazur swoje nagrody wręczyła najpierw dyrektorkom szkół publicznych i ich zastępczyniom. I tak nagrody otrzymały Urszula Kucharska, która w tym roku otrzymała również nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i jej zastępczyni Arleta Majchrzak, Marzena Dopytalska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie oraz jej zastępczyni Kinga Zielińska, Elżbieta Śmigielska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im Jana Brzechwy w Paprotni i jej zastępczyni Dorota Wróbel oraz Katarzyna Swędrowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepidle.

Spośród nauczycieli Danuta Mazur przyznała nagrody Marcie Jabłońskiej ze szkoły w Brzeźnie, Lidii Rusin ze szkoły w Krzymowie, Karolinie Doleżko ze szkoły w Paprotni oraz Karolinie Świątek i Elżbiecie Mazur ze szkoły w Szczepidle.

Ponadto Julianna Krupa otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej, a Marzanna Kościelska Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Obie panie są nauczycielkami w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Paprotni.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content