Z MIŁOŚCI DO BABĆ I DZIADKÓW

Spóźnione, ale szczere życzenia dla babć i dziadków popłynęły jedenastego lutego ze sceny Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie podczas imprezy „Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka”. W jej trakcie dziadkowie mogli podziwiać talenty swoich wnuków. Wydarzenie miało też akcent charytatywny.

Imprezę rozpoczęło krótkie przedstawienie teatralne autorstwa Wiolety Koszal, Specjalistki do spraw projektów kulturalnych GOK w Brzeźnie. Przygotowali je uczniowie ze szkół działających w gminie Krzymów. Niestety, z powodu infekcji nie wszyscy młodzi aktorzy dotarli na występ, dlatego szybko trzeba było zorganizować zastępstwa. Ostatecznie jednak przedstawienie się udało. 

Inscenizacja w zabawny i wzruszający sposób pokazywała, jak różnie dzieci postrzegają świat swoich babć i dziadków, jakie mają do nich pytania i jak cenią sobie ich mądrość i doświadczenie. Pokazało też, jak ważne dla babć i dziadków są kontakty z wnukami, że czekają na ich wizyty i rozmowy z nimi nie tylko od święta. Przedstawienie zakończyły życzenia dla babć i dziadków.

Po części teatralnej nadszedł czas na pokaz umiejętności uczestników zajęć artystycznych prowadzonych przez GOK. Na scenie zaprezentowali się wokaliści, zespoły taneczne Le Brio i Dance Avenue oraz jeden gitarzysta. Każdy występ był nagradzany brawami.

Nie zabrakło też konkursów i zabaw dla babć i dziadków. Były to quizy wiedzy dotyczące filmów i muzyki z czasów młodości dzisiejszych dziadków. Nagrodami były zaproszenia do kina, płyty Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, książki oraz filiżanki.

W trakcie imprezy odbywała się też zbiórka pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki z gminy Krzymów, Marysi Adamczyk, która potrzebuje kosztownego leczenia. Zbiórkę organizowali uczniowie z koła wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie. Wszyscy obecni na imprezie mogli wesprzeć tę szlachetną akcję i pomóc Marysi w walce z chorobą. Dzięki hojności uczestników udało się zebrać tysiąc sto trzydzieści dziewięć złotych i pięćdziesiąt groszy.

Po zakończeniu części artystycznej można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia  w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność bramce ozdobionej balonami. Była to okazja do uwiecznienia tego wyjątkowego dnia.

„Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka” przyciągnął wielu widzów. Zorganizował go Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, którego salę widowiskową publiczność wypełniła po brzegi.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content