ZABAWA W STYLU DISNEYA

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szczepidle spotkali się na niezwykłej zabawie choinkowej. Po raz pierwszy w historii szkoły część artystyczna była koncept widowiskiem i została podporządkowana jednemu tematowi. Był nim świat stworzony przez filmy Disneya.

Choinka została zorganizowana dwudziestego siódmego stycznia. Przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności w różnorodnych formach artystycznych: etiudach teatralnych, skeczu, piosenkach i tańcu.

– Dzieci mają dla państwa wiele wspaniałych występów, z których, mam nadzieję, będą państwo czerpać to, co w bajkach Disneya najważniejsze. One zawsze mają bardzo głębokie przesłanie. Zawsze liczy się dobro, liczy się empatia, liczy się wsparcie drugiego człowieka – mówiła przed występami Katarzyna Swędrowska, dyrektor szkoły.

A w programie na początku widzowie zostali zabrani przez specjalne biuro podróży na wycieczkę po uniwersum Disneya i mogli poznawać postaci z jego filmów. Zobaczyli między innymi Kaczora Donalda, Myszkę Miki, postaci z filmu „Król Lew”. Pocahontas, disneyowskie księżniczki, Bellę i Bestię, Cruellę de Mon z dalmatyńczykami, a nawet piratów z Karaibów.

Po wycieczce odbył się sceniczny konkurs parafrazujący „Familiadę” dotyczący znajomości postaci z filmów Disneya. W programie stanęły naprzeciw siebie drużyny Pięknych i Bestii, które musiały odpowiedzieć na serie różnych pytań, między innymi wymienić pięciu brzydali czy najśmieszniejszych bohaterów z filmów Disneya.

Był też skecz na temat Królewny Śnieżki i krasnoludków. Etiudy teatralno-kabaretowe zostały przeplecione piosenkami i układami choreograficznymi do disneyowskich piosenek.

Program przygotowali Katarzyna Swędrowska i wychowawcy poszczególnych klas oraz opiekunki grup przedszkolnych.

Po części artystycznej na scenie pojawił się Mikołaj i rozdał uczniom prezenty przygotowane przez Radę Rodziców.

Wydarzenie zakończyło się zabawą taneczną.

Zabawa choinkowa jest symbolicznym zwieńczeniem pierwszego semestru roku szkolnego. A ten był dla szkoły w Szczepidle dynamiczny.

– Ten semestr był bardzo intensywny dla nas ze względu na listopadową uroczystość nadania imienia. Natomiast teraz już odczuliśmy taki troszeczkę spokój i faktycznie można się skupić na codziennej pracy. Mamy nadzieję, że drugie półrocze będzie równie ciekawe jak pierwsze – mówi Katarzyna Swędrowska.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content