ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE I TAJEMNICA WYGINIĘCIA DINOZAURÓW

Rozpoczęły się Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brzeźnie. Przez pierwszy tydzień zimowej kanikuły na dzieci biorące udział w zajęciach czeka wiele atrakcji.

Pierwszy dzień warsztatów został podporządkowany teatrowi. Aktorki z teatru KoDa z Piaseczna przygotowały z uczestnikami Ferii z GOK-iem dwa spektakle: „Czy to morze, czy to las, emocje są wśród nas” i „Babciu, dziadku, przeczytaj mi bajkę”. Spektakle były prowadzone w formie interaktywnej. Aktorki zachęcały dzieci do czynnego udziału w nim. Uczestnicy warsztatów podpowiadali aktorkom, co mają zrobić, dzieci były też zapraszane na scenę, gdzie w spektaklu  „Babciu, dziadku, przeczytaj mi bajkę” między innymi układały książki. Dodatkowo została przeprowadzona lekcja teatralna, a na zakończenie dzieci tworzyły kartki walentynkowe.

W kolejnych dniach będą się odbywać po dwa warsztaty artystyczne z różnego rodzaju zajęciami. Będą to tworzenie kosmetyków, malowanie toreb, tworzenie piniat urodzinowych, malowanie obrazów na szkle, zdobienie drewnianych szkatułek czy warsztat z tworzenia z masy porcelanowej.

Ponadto na piętnasty i szesnasty lutego po południu zaplanowane są dodatkowe zajęcia.

– Będą to warsztaty pod tytułem „Epoka lodowcowa” i „Śnieżne laboratorium”. W ich trakcie dowiemy się jak zmiana klimatu wpływa na życie na Ziemi oraz jak wyglądały i dlaczego wyginęły dinozaury. A w piątek dzieci dowiedzą się, skąd się bierze śnieg i dlaczego jest biały – mówi Wioleta Koszal, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

W pięciodniowych warsztatach uczestniczy trzydzieścioro pięcioro dzieci, a w dwudniowych weźmie udział piętnaście osób.

Warsztaty pięciodniowe dofinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content