ZAKUP SAMOCHODU BYŁ WYDARZENIEM ROKU

Odznaczenia, podziękowania, kwiaty dla pań i występ artystyczny. Walne Zebranie Sprawozdawcze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie miało kilka wątków.

Druhny i druhowie z krzymowskiej straży podsumowali działania i osiągnięcia minionego roku szesnastego marca. Wśród najważniejszych wydarzeń okresu sprawozdawczego znalazły się zakup nowego ciężkiego samochodu GCBA oraz remont garażu, który umożliwił pomieszczenie dwóch pojazdów ratowniczo-gaśniczych: ciężkiego i średniego.

Przez cały rok jednostka OSP Krzymów interweniowała w trzydziestu jeden zdarzeniach, a jej stan osobowy wynosi sześćdziesięcioro członków, nie licząc Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Strażacy nie tylko aktywnie uczestniczyli w akcjach ratowniczych, ale także brali udział w licznych szkoleniach, ćwiczeniach oraz byli obecni na różnorodnych uroczystościach państwowych, religijnych, sportowych i strażackich.

Za działalność w roku sprawozdawczym zarząd jednostki otrzymał jednogłośnie absolutorium.

Podczas zebrania wręczono odznaki za staż w straży. Wśród odznaczonych, najdłuższym, bo aż trzydziestopięcioletnim stażem, może się pochwalić Dariusz Grochociński. Odznaki za trzydziestoletni staż otrzymali Barbara Cieślak i Sławomir Piekarski, natomiast piętnastoletnim stażem legitymują się druhny Kamila Oblizajek i Aleksandra Mielcarek-Sobczak.

Ponadto czworo członków Młodzieżowej i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej zostało uhonorowanych brązową Odznaką MDP. To Magdalena Bartczak, Jakub Czaja, Natan Karczmarz oraz Maxymilian Bachman. Po tej ceremonii Dziecięca Drużyna Pożarnicza zaprezentowała słowno-muzyczny program, który był pochwałą pracy i służby w straży. 

Na zebraniu wyrażono również podziękowania osobom, które przyczyniły się do pozyskania nowego pojazdu oraz zaangażowały się w prace modernizacyjne garażu. Otrzymali je Andrzej Tomicki, Sławomir Piekarski, Seweryn Piekarski, Rafał Tomicki, Jakub Spych, Stanisław Gwoździkiewicz, Hubert Mielcarek, Jarosław Mielcarek, Jarosław Jurkiewicz, Mateusz Popielarz, Waldemar Jurkiewicz, Daniel Matczak, Jakub Kominiarczyk, Sławomir Kominiarczyk, Tomasz Tomicki, Daniel Gwoździkiewicz, Paweł Lewandowski, Łukasz Matuszak, Łukasz Piekarski, Marek Grabowski, Dariusz Grochociński, Mateusz Brzychcy, Marta Tomicka, Grażyna i Jan Staszakowie oraz najmłodsi Boguś i Wojtek Matczakowie.

Za dobrą współpracę podziękowania otrzymał również były Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Krzymowie, Mariusz Gryczke.

Z okazji minionego osiem dni wcześniej święta kobiet, druhny otrzymały od druhów róże, a prezes Julian Tomicki złożył najlepsze życzenia wszystkim paniom.

Słodkie upominki od sołtysa Krzymowa, Krzysztofa Spycha, dostała Dziecięca Drużyna Pożarnicza „Tygrysy”.

Najważniejszym planem inwestycyjnym na ten rok jest dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie pozyskanie funduszy na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na remizie. Stanowiłoby to ważny krok w kierunku ekologicznej przyszłości jednostki.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content