ZNAJĄ JĘZYKI I UMIEJĄ ŚPIEWAĆ

Utalentowani językowo i wokalnie uczniowie spotkali się piątego kwietnia w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie na piątym już Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.

Wydarzenie przyciągnęło trzydzieścioro wykonawców, solistów i zespoły wokalne, reprezentujących niemal wszystkie publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z gminy Krzymów.

Komisja artystyczna w składzie Paweł Ciesielski, Kapelmistrz Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, Ewa Ładecka, nauczycielka języka niemieckiego w szkole podstawowej w Krzymowie, Katarzyna Michalska, wieloletnia mieszkanka Wielkiej Brytanii z doświadczeniem w branży edukacyjnej i Ewa Rokicińska, również wieloletnia mieszkanka Wielkiej Brytanii i nauczycielka języka angielskiego, oceniała występy uczestników, a ci zostali podzieleni na trzy kategorie: Soliści klasy I-IV, Soliści klasy V-VIII oraz Zespoły.

Festiwal poza walorami artystyczno-językowymi miał też wymiar profilaktyczny.

– Musimy powiedzieć, że jest to taka fajna alternatywa, odskocznia od tej waszej codzienności. Możecie spędzić czas z nami, możecie spędzić czas ćwicząc te piosenki, występy, nie spędzając go przed telewizorami, grami czy telefonami. I o to nam najbardziej chodzi, żebyście odkrywali swoje pasje i oddawali się tym pasjom, a nie tym wszystkim uzależnieniom, które czyhają na nas w internecie czy nawet w świecie realnym – mówiła Lidia Rusin, nauczycielka języka angielskiego w szkole podstawowej w Krzymowie, organizatorka festiwalu.

Najlepsi wykonawcy otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe, co stanowiło uznanie dla ich talentu i zaangażowania.

W kategorii Soliści klasy I-IV wyróżnienie otrzymała Alicja Trocha z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku za „Cherry Lady” zespołu Modern Talking, trzecie miejsce komisja przyznała Poli Bogdan ze szkoły podstawowej w Brzeźnie za piosenkę „Backe backe Kuchen”, drugie Zofia Hryciuk ze szkoły podstawowej w Paprotni za „The Final Countdown” zespołu Europe, a pierwsze miejsce wyśpiewała Oliwia Kwiatkowska ze szkoły podstawowej w Brzeźnie piosenką „I Wanna Dance With Somebody” z repertuaru Whitney Houston. Swoją drogą była to najpopularniejsza piosenka festiwalu, ponieważ poza występem Oliwii, była prezentowana jeszcze dwukrotnie przez innych wykonawców.

W kategorii Soliści klasy V-VIII trzecie miejsce zdobył Kacper Rogowski ze szkoły podstawowej w Krzymowie za piosenkę „Don’t Worry, Be Happy” Bobby’ego Mc Ferrina, drugie miejsce przypadło Lenie Jacolik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Smólniku za piosenkę „Material Girl” Madonny, a pierwsze miejsce zdobyła Anna Zalewska ze szkoły podstawowej w Krzymowie za wykonanie piosenki „I Should Be So Lucky” Kylie Minogue.

W kategorii Zespoły komisja przyznała trzecie miejsce grupie Daisies ze szkoły w Paprotni za „I Wanna Dance With Somebody” Whitney Houston, drugie miejsce zespołowi Morning Stars z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Borowie za „Wake Me Up Before You Go-Go” grupy Wham, natomiast pierwsze miejsce zdobył Hama Band ze szkoły w Brzeźnie za „Super Trouper” Abby. Warto dodać, że choć w ograniczony sposób, był to zespół wokalno-instrumentalny, ponieważ wokalistkom towarzyszył grający na żywo perkusista.

Głównym sponsorem festiwalu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie. Wydarzenie wsparli też Szkoła Językowa Leader School z Konina, Księgarnia Tuliszków, wydawnictwa Macmillan i Nowa Era i drukarnia Gabro z Brzeźna. Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej w Krzymowie zasponsorował poczęstunek dla wykonawców i ich opiekunów.

Festiwal był okazją do prezentacji umiejętności wokalnych oraz międzykulturowej wymiany językowej, bo chociaż dominowały piosenki anglojęzyczne, to wśród wykonań była jedna zaśpiewana po niemiecku.

Kolejny festiwal za rok.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content