ZORGANIZOWANY PO RAZ PIERWSZY. OKAZAŁ SIĘ SUKCESEM

Niewątpliwym sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym okazał się pierwszy Jarmark Świąteczny w Krzymowie. Towarzyszył mu szereg dodatkowych atrakcji.

Jarmark odbył się dziesiątego grudnia. Stoiska wystawców można było odwiedzać od godziny szesnastej. Znajdowały się one w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzymowie. Odwiedzających było tak wielu, że w szczytowym czasie wejście do remizy było prawie niemożliwe.

– Przerosło to nasze oczekiwania. Jest naprawdę bardzo dużo ludzi. Zjeżdżają się z całej gminy i jak widać po rejestracjach samochodów z okolicznych gmin również, więc chyba nam się udało – mówi Daria Sękowska, Prezes Stowarzyszenia Aktywne Kobiety z Gminy Krzymów, głównego organizatora imprezy.

Jak zapowiada, jarmarki będą odbywały się co roku. Ze względu na duże zainteresowanie wystawców i odwiedzających, od przyszłego roku stoiska będą ulokowane na placu wokół remizy.

A na stoiskach dominowało rękodzieło świąteczne, jednak nie brakowało też potraw świątecznych i ciast. Na odwiedzających czekała darmowa herbata zimowa z pierniczkami.

Jarmark był również okazją do wspólnego strojenia i uroczystego oświetlenia gminnej choinki. Najpierw dla zgromadzonych wystąpił zespół Dance Avenue z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie ze świątecznym układem tanecznym. Później, dzięki pomocy strażaków, przyniesione przez dzieci ozdoby zawisły na świątecznym drzewku. Były wśród nich prace powstałe na warsztatach świątecznych w GOK-u. Następnie, po wspólnym odliczaniu, choinka miała rozbłysnąć kolorowymi światłami. Nie stało się to od razu i wśród dzieci słychać było westchnienia zawodu. Na szczęście po kilku sekundach, ku radości zgromadzonych, choinka eksplodowała barwami świątecznych iluminacji.

Tradycją jest to, że do wszystkich uczestniczących w ubieraniu gminnej choinki przybywa święty mikołaj. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, dotarł na miejsce wozem strażackim. Mikołaj przybijał „piątki” z dziećmi, można było też zrobić sobie z nim zdjęcie na tle rozświetlonego drzewka, a śnieżynki i elfy rozdawały cukierki.

Ostatnim rozdziałem jarmarku była świąteczna część artystyczna w sali OSP. Wystąpiły w niej wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie oraz Hania Piaseczna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie i Wiktor Walczak ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie, który na gitarze klasycznej zagrał kolędę „Bóg się rodzi”.

Gwiazdą wieczoru był zespół Midway działający przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie. Świąteczny koncert w jego wykonaniu zamknął pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w Krzymowie.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Aktywne Kobiety z Gminy Krzymów, a współorganizatorami Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie i jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzymowa.

Jarmark odbywał się pod patronatem wójt Danuty Mazur.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content