Zakład Ubezpieczeń Społecznych

ZUS będzie zamknięty 22 grudnia

W piątek, 22 grudnia wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą zamknięte. Tego dnia nie skontaktujemy się również z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej. 22 grudnia jest dniem wolnym dla pracowników ZUS, za dzień świąteczny – sobotę, 11 listopada 2023 r.

Jeśli mamy jakieś sprawy do załatwienia w ZUS przed świętami, nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – zachęca Marlena Nowicka – regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce – Warto wcześniej umówić spotkanie z ekspertem na konkretny dzień i godzinę. W ten sposób nie będziemy musieli czekać w kolejce  na obsługę. Możemy to zrobić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub telefonicznie.

Z pracownikiem ZUS możemy także porozmawiać przez internet w godzinach urzędowania Zakładu,  podczas e-wizyty, czyli wideorozmowy. Więcej informacji na temat umawiania e-wizyt można znaleźć pod adresem https://www.zus.pl/e-wizyta.

Sprawy urzędowe można także załatwić bez wychodzenia z domu, poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Przez 7 dni w tygodniu o dowolnej porze klienci ZUS mogą  poprzez PUE wysłać wnioski czy dokumenty do Zakładu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content