ŻYCZENIA DLA PIERWSZAKÓW, NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY

Czternastego października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto nauczycieli, pedagogów ale też niepedagogicznych pracowników szkół. Z tej okazji dzień wcześniej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie została zorganizowana okolicznościowa uroczystość.

Na apel złożyło się kilka rozdziałów. Bohaterami pierwszego byli pierwszoklasiści, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny i zostali pasowani na uczniów. Przed występami zadeklarowali, że chcą się uczyć czytać, pisać i liczyć. W swoim programie przede wszystkim wyrażali radość z tego, że stają się uczniami, że zamiast zabawek coraz częściej będą korzystać z książek, i że bycie pierwszoklasistą to wstęp do bardziej dorosłego życia.

Po gorąco przyjętych występach nastąpiło ślubowanie, którego treść przeczytała dyrektor szkoły, Marzena Dopytalska:

Ślubujemy być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu Marzena Dopytalska dokonała pasowania pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów szkoły poprzez dotykanie ich kluczem. W ten sposób symbolicznie przekazała im narzędzie do zdobywania wiedzy.

Następnie sceną zawładnęli starsi uczniowie krótkim programem artystycznym zakończonym życzeniami dla nauczycieli.

– Pragniemy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożyć najserdeczniejsze życzenia. Abyście byli zdrowi, zadowoleni z pracy, którą wykonujecie, zadowoleni z nas. Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci, niech się spełnią wasze marzenia – mówili uczniowie, na koniec prosząc na scenę wszystkich nauczycieli. Wkrótce dołączyli do nich również pracownicy placówki.

Kolejnym etapem apelu było wręczenie nauczycielom i pracownikom nagród dyrektora.

– Chciałabym nagrodzić oczywiście wszystkich nauczycieli, ale niestety nie mogę – mówiła Marzena Dopytalska.

Kto zatem w tym roku otrzymał dyrektorskie nagrody?

Spośród nauczycieli Renata Mikołajczak, Aleksandra Sobczak, Elżbieta Karmowska-Siwik, Milena Sczepańska, Aneta Jóźwiak, Dominika Drapała, Renata Pocztowska, Agata Mrowicka i Marta Król-Berczyńska.

Spośród niepedagogicznych pracowników szkoły nagrody otrzymali Tomasz Turski, Magdalena Wiśniewska, Maria Brzychcy, Alicja Kałużyńska, Anna Kordylewska, Dorota Kreczmer, Wiesława Mielcarek, Renata Malicka i Marzena Urbańska.

Każdej wyczytywanej osobie towarzyszył gorący aplauz uczniów, a największy, gdy dyrektor poprosiła o brawa dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Życzenia dla pierwszoklasistów i nauczycieli złożyła też wójt Danuta Mazur. Podkreśliła przy tym wagę współpracy dzieci z rodzicami, a rodziców z nauczycielami.

– Żebyście przychodzili do tej szkoły radośni, pogodni, żeby współpracowali z wami rodzice, a rodzice z nauczycielami. To jest moje życzenie i dla nauczycieli, i dla rodziców, żebyście zawsze państwo wiedzieli, że tylko współpraca daje efekty i tę radosną szkołę. Dlatego teraz, drodzy rodzice, życzę wam, żeby ta współpraca była zawsze taka, jakiej oczekujecie. A ja zapewniam, że nauczyciele pracujący w tej szkole zawsze będą dbali o to, co jest dla was najcenniejsze, czyli o należyte wychowanie waszych dzieci – mówiła Danuta Mazur.

Życzenia pierwszoklasistom, nauczycielom i pracownikom szkoły złożyła również Agnieszka Mielczarek z Rady Rodziców.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać wątliwości.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content