KREATYWNIE, PROFILAKTYCZNIE, ŚWIĄTECZNIE

Chociaż do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to siedemnastego listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie zrobiło się naprawdę świątecznie. Stało się to za sprawą warsztatów, na których powstały świeczki i bombki.

W świątecznych warsztatach kreatywno-profilaktycznych wzięło udział prawie trzydzieścioro dzieci. Zajęcia zostały podzielone na część artystyczną i profilaktyczną. Podczas kreatywnej części najpierw powstawały świeczki żelowe.

– Dzieci będą używać swojej kreatywności, różnych kolorów używać. Mamy też dodatki. Już blisko, coraz bliżej święta, więc mamy suszone pomarańcze, cynamon, jabłuszka, które dzieci umieszczą w swoich świeczkach – mówi Paulina Kwiatkowska, prowadząca warsztaty.

Dzieci najpierw w szklanych naczyniach umieszczały wspomniane dodatki oraz kolorowe posypki. Wszystko na koniec zostało zalane parafiną.

Po świeczkach w części kreatywnej przyszedł czas na zrobienie bombek. Miały one kształt bałwanków. Należy dodać, że dzieci nie miały narzucanych schematów co do stosowania dodatków i kolorów. Mogły całkowicie puścić wodze swoich wyobraźni.

Między jedną a drugą częścią, uczestnicy warsztatów obejrzeli krótkie filmy profilaktyczne dotyczące przemocy rówieśniczej.

– Zbliżamy się do okresu świątecznego i w przyszłym tygodniu jest Dzień Życzliwości, dlatego będziemy rozmawiać z dziećmi na tematy życzliwości i przemocy wśród rówieśników. Chcemy im przekazać przede wszystkim to, że muszą się szanować, że nie mogą się wyzywać (…) nie tylko w tym okresie świątecznym, ale cały czas – mówi Wioleta Koszal, Specjalistka do spraw projektów kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie.

Na koniec spotkania uczestnicy warsztatów otrzymali świąteczne słodkie upominki od GOK-u.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content