NIE BYŁO NUDY

Wymarzona pogoda i różnorodność atrakcji stworzyły przepis na tegoroczny sukces Gminnego Dnia Dziecka w Krzymowie. Festyn został zorganizowany ósmego czerwca, tradycyjnie na terenie Gminnego Klubu Sportowego Warta Krzymów. Wydarzenie wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie.

Uczestników wydarzenia przywitali wójt Danuta Mazur i Krzysztof Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Wójt zwróciła uwagę na coraz liczniejsze sukcesy dzieci z naszej gminy na różnych płaszczyznach: artystycznej, ale też naukowej i sportowej oraz na to, że z każdym rokiem coraz więcej osób występuje na scenie Gminnego Dnia Dziecka.

– To dziś popatrzcie: coraz więcej ludzi przychodzi na stadion po to, żeby zobaczyć, jak występują nasi wspaniali artyści z gminy Krzymów. Ja wam gratuluję, życzę sukcesów, zdobywania wszystkich scen, podbijania publiczności, uśmiechu na co dzień, radości i kochanych, i kochających osób. Wszystkiego dobrego – mówiła Danuta Mazur.

EPICKA CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

Festyn zaczął się od części artystycznej, która zasługiwała na uwagę ze względu na różnorodność wykonań i liczbę artystów. Na scenie wystąpiło prawie pięćdziesięcioro młodych talentów: wokalistów i instrumentalistów oraz dwie solistki taneczne, a przed sceną zespoły taneczne i duet taneczny. Występujący to uczestnicy zajęć artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie oraz uczniowie szkół działających w gminie Krzymów. Warto zwrócić uwagę właśnie na reprezentantów szkół. Widać, że w placówkach publicznych i niepublicznych nauczyciele wyszukują artystyczne talenty wśród swoich uczniów i je rozwijają.

Występy trwały prawie trzy i pół godziny, co pokazuje bogactwo artystyczne gminy w grupie jej młodych mieszkańców.

Część artystyczną prowadziła Marta Janczak z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, która w niewymuszony sposób nawiązywała dobry kontakt z wykonawcami i publicznością.

INNE ATRAKCJE

Równolegle z występami pojawiły się inne festynowe atrakcje. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie, Stowarzyszenie „Zajezdnia” zaoferowało przejażdżki zabytkowymi samochodami militarnymi po Krzymowie, można było zwiedzać wozy gaśnicze Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzymowa. Strażacy przygotowali również dla dzieci zabawę sprawnościową polegającą na przewracaniu pachołków za pomocą strumienia wody.

Po festynowym placu przemieszczała się żywa maskotka, pies Marshall z filmu animowanego „Psi patrol” i oferowała dzieciom możliwość „przybicia piątki” oraz zrobienia wspólnych zdjęć. Było też wielu chętnych, żeby do maskotki po prostu się przytulić.

Stowarzyszenie „Aktywne Kobiety z Gminy Krzymów” przygotowało gastronomię oraz dla dzieci stanowisko do malowania na folii, kartkach papieru, malowania tatuaży i ozdabiania twarzy. Krzymowscy harcerze poza jedzeniem zorganizowali grę terenową. Po jej zakończeniu wśród tych, którzy wzięli w niej udział, zostały rozlosowane trzy nagrody.

Swój występ przygotowały także panie uczestniczące w zajęciach ZUMBY.

Nie zabrakło stoiska profilaktycznego, przy którym można było między innymi spróbować pokonać slalom między pachołkami pieszo lub na rowerku, ale w alkogoglach, co oczywiście nie ułatwiało zadania.

Ponadto dzieci i rodzice mogli skorzystać z zabawy z dużymi bańkami mydlanymi, była też możliwość zaplecenia kolorowych warkoczyków.

Po występach nastąpiła przerwa techniczna, obejmująca instalację kina plenerowego. Jeszcze przed nią na scenie pojawiła się wójt Danuta Mazur, która podziękowała wszystkim za zorganizowanie festynu. Zaprosiła też wszystkich występujących do wspólnego zdjęcia. Niestety, część wykonawców zdążyła już wrócić do domów, ale i tak na scenie było tłoczno.

Gdy zrobiło się ciemniej, po godzinie dwudziestej pierwszej trzydzieści, na zakończenie festynu został wyświetlony film familijny.

Organizatorami Gminnego Dnia Dziecka w Krzymowie byli:

Wójt Danuta Mazur, Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, Stowarzyszenie „Aktywne Kobiety z Gminy Krzymów” i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Krzymowie.

Dodatkowego wsparcia udzielili harcerze, strażacy i członkowie Stowarzyszenia „Zajezdnia”.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content