Rozkręca się sezon sportowy w Kole PZW nr 39 „Szczupak” w Brzeźnie. Dziewiątego maja została rozegrana druga tura Spławikowych Mistrzostw Koła. Zawody połączono z profilaktyką alkoholową.
Łowiskiem był Kanał Ulgi w Koninie.
– Rezygnacja z Kanału Łężyńskiego została podyktowana kosztami. Musielibyśmy zapłacić sześćdziesiąt złotych za zawodnika, bez względu na to, że łowimy tylko cztery godziny – mówi Tomasz Żółtek, prezes koła wędkarskiego z Brzeźna.
Jednocześnie była to trzecia edycja imprezy „Nie piję alkoholu podczas wędkowania”, która jest w pełni finansowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzymowie. Koło otrzymało 4000 zł na zorganizowanie dwóch tur. Głównym celem jest przekazanie wiedzy wędkarzom na temat szkodliwości spożywania alkoholu. Tym razem prelegentem była Anna Śramkowska, Gabinet Psychoterapii i Terapii Uzależnień, certyfikowany psychoterapeuta uzależnień.
– Cieszymy się, że dynamicznie zmieniająca się ostatnio pogoda pozwoliła nam rozegrać zawody bez problemów. Kanał Ulgi słynie w okolicy z dorodnych linów i wzdręg. Tak było i tym razem. Pomimo, że przez większość z czterech godzin łowienia brały niewielkie rybki, pojawiły się także bonusy w postaci okazałych linów – mówi Tomasz Żółtek.
Wyniki są następujące: pierwsze miejsce zajął Łukasz Płuciennik – 3700 g złowionych ryb, drugi był Jan Matusiak – 2000 g złowionych ryb a na trzecim miejscu zameldował się Krzysztof Kwiatkowski z 1480 g złowionych ryb.
Na dalszych miejscach znaleźli się kolejno: Filip Drygiel, Adam Płuciennik, Stanisław Ziętek, Szymon Majchrowski, Grzegorz Rosiejewski, Wiktor Kwiatkowski, Przemysław Wełnicki i Józef Ignaczak.
Tym samym Mistrzem Koła w wędkarstwie spławikowym został Łukasz Płuciennik.
Klasyfikacja Grand Prix po dwóch turach wygląda następująco: 1. Łukasz Płuciennik – 2 pkt, 2. Jan Matusiak – 5 pkt, 3. Krzysztof Kwiatkowski – 7 pkt, 4. Adam Płuciennik – 7 pkt, 5. Filip Drygiel – 10 pkt, 6. Stanisław Ziętek – 13 pkt,7. Szymon Majchrowski – 16 pkt.
Warto dodać, że Łukasz Płóciennik zajął też trzecie miejsce sektorowe w Gnieźnie na charytatywnych zawodach „Wędkujemy dla Marysi na Jeziorze Jelonek”.
(Zdjęcia: Koło PZW nr 39 „Szczupak” w Brzeźnie)