Przebudowa, rozbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania budynku po komisariacie Policji w Krzymowie na gminną bibliotekę publiczną

DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW

RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH

Wójt Gminy Krzymów informuje, że na zadanie pn.:

„Przebudowa, rozbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania budynku po komisariacie Policji w Krzymowie na gminną bibliotekę publiczną”

otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 3 588 586,34 zł

Wartość całkowita zadania:  3 987 336,34 zł

Przedmiotem zadania jest przebudowa, rozbudowa oraz zmiana sposobu użytkowania budynku po komisariacie Policji w Krzymowie na gminną bibliotekę publiczną. Zakres prac obejmuje wykonanie wszystkich prac zgodnie z posiadaną dokumentacją projektowo – wykonawczą wraz z pierwszym wyposażeniem obiektu oraz zagospodarowaniem przyległego terenu parkingowego. Dokumentacja zakłada wyburzenie większości ścian działowych w budynku i wykonanie nowego układu pomieszczeń biblioteki. Założono wyburzenie schodów wejściowych i wykonanie reprezentacyjnej strefy wejściowej z nowymi schodami i platformą dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa zakłada likwidację trzech stopni z poziomu gruntu i zapewnienie wejścia z poziomu terenu. Na parterze budynku zaplanowano pomieszczenia dla młodzieży, wypożyczalnię i czytelnię oraz pokój socjalny i W.C, magazyn książek z miejscem do ich oprawy. Na piętrze wypożyczalnię dla dorosłych, W.C. z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych, czytelnie dla dorosłych, pokoje biurowe i kafejkę internetową. Projekt zakłada ocieplenie wszystkich ścian elewacji oraz dachu i uzyskanie obowiązujących współczynników izolacyjności cieplnej dla przegród.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content